پاورپوینت آشنایی با آرایش الکترونی و تناوب شیمیایی

دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات22حجم3739/223 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته شیمی در قالب 22 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع وپاورپوینت آشنایی با آرایش الکترونی و تناوب شیمیایی|42094198|dog|پاورپوینت تناوب شیمیایی,دانلود پاورپوینت تناوب شیمیایی,پاورپوینت درباره تناوب شیمیایی,پاورپوینت جدول تناوبی,دانلود پاورپوینت جدول تناوبی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت آشنایی با آرایش الکترونی و تناوب شیمیایی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات22حجم3739/223 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

دانلود جهت رشته شیمی در قالب 22 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی یا جدول مندلیف (به انگلیسی: Periodic table یا periodic table of elements)، نمایش جدولی عنصرهای شیمیایی بر پایهٔ عدد اتمی، آرایش الکترونی و ویژگی‌های شیمیایی آن‌ها است. ترتیب جایگیری عنصرها در این جدول از عدد اتمی (شمار پروتون‌های) کمتر به سوی عدد اتمی بالاتر است. شکل استاندارد این جدول ۱۸ × ۷ است؛ عنصرهای اصلی در بالا و دو ردیف کوچکتر از عنصرها در پایین جای دارد.

می‌توان این جدول را به چهار مستطیل شکست، این چهار بلوک مستطیلی عبارتند از: بلوک اس در سمت چپ، بلوک پی در راست، بلوک دی (فلزات واسطه) در وسط و بلوک اف (فلزات واسطهٔ داخلی) در پایین.ردیف‌های این جدول، دوره و ستون‌های آن، گروه‌های جدول تناوبی نام دارند. همچنین گاهی برخی از این گروه‌ها نام‌های ویژه‌ای دارند. برای نمونه گروه هالوژن‌ها و گازهای نجیب از آن جمله‌اند.


فهرست مطالب
توسعه جدول تناوبي
اثرات الكتروستاتيكي و شكافتگي سطح انرژي
مدل مكانيك كوانتومي و جدول تناوبي
آرايش الكتروني داخل گروه‌ها
اصول كلي آرايش‌هاي الكتروني
روندها در انرژي يونش
روند هاي مربوط به رفتار فلزي
رفتار اسيد- باز اكسيد‌هاي هاي عنصري
خواص يون‌هاي تك اتمي
اندازه يوني نسبت به اندازه اتمي.


"